1397/06/21
ارائه راهكارهاي مديريت مصرف برق در بخش صنعتي و الكتروموتورها

از صداي مركز سمنان به روي آنتن رفت؛

ارائه راهكارهاي مديريت مصرف برق در بخش صنعتي و الكتروموتورها

در چهل و سومين قسمت از برنامه راديوئي پرتو كه ازصداي مركز سمنان پخش شد؛ راهكارهايي در خصوص صرفه جوئي انرژي الكتريكي در بخش صنعتي ارائه گرديد.

كارشناس مديريت مصرف شركت توزيع برق استان با اشاره به اين كه 40درصد از كل سبد انرژي را بخش صنعت به خود اختصاص داده است گفت: 60 درصد از مصرف اين بخش مربوط به الكتروموتورها مي شود كه سهم عمده اي را داراست.

وحيد تيموري بيان داشت: انتخاب موتورهاي پربازده براي بهره برداري بلند مدت و متناسب با گشتاورمكانيكي و جلوگيري از انتخاب دستگاه بزرگتر از ظرفيت مورد نياز براي قسمت هاي مختلف خط توليد، طراحي و نصب خازن مناسب كنار مصرف كننده هاي موتوري در صورت نياز، جابه جايي بارهاي الكتريكي و استفاده از الكتروموتورهاي پرمصرف در ساعات كم باري از توصيه هاي موثر درجهت استفاده صحيح از الكتروموتورها به شمار مي روند.

وي همچنين افزود: در صورت سوختن موتور، تعمير و جايگزيني آن با موتور جديد توصيه نمي شود زيرا استفاده از شعله براي بيرون آوردن سيم پيچ در مراحل تعمير باعث تضعيف آن و همچنين موجب ايجاد مشكلات تنظيم موقعيت انتهاي سرپيچ و افزايش سوختن مجدد مي گردد.

گفتني است: گزيده اخبار صنعت توزيع برق استان توسط ريحانه عامري از كارشناسان اين شركت، از ديگر بخش هاي اين برنامه به شمار مي رود.

لازم به ذكر است: در بخش ديگري از اين برنامه، گفت و گوي مردمي پيرامون توجه به برچسب انرژي با گريد بالا هنگام خريد لوازم برقي خانگي ، استفاده از لامپ هاي كم مصرف ، عدم روشن نمودن لوازم برقي پرمصرف در ساعات پيك بار و جداكردن دوشاخه لوازم برقي كه مدت زمان خاموش بودن آنها طولاني مي باشد؛ از پريز از ديگر موارد اين برنامه مي باشد.

 

 

    

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/06/21
تعداد بازدید:
4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار
Powered by DorsaPortal